Szatmárnémeti Városnapok 2022

Szatmárnémeti Városnapok 2022

Két év szünet után május 26-29. között megszervezzük közösségünk legnagyobb ünnepsét, a Szatmárnémeti Városnapokat.
JELENTKEZEK
Esemény leírása

Szatmárnémeti Városnapok - Hivatalos program

CSÜTÖRTÖK, május 26., Október 25-e Tér, nagyszínpad
18.00: A rendezvény hivatalos megnyitója a testvérvárosok képviselőinek jelenlétében
Carl Orff: Carmina Burana 
Városnapi Szimfonikus koncert
Szatmárnémeti Dinu Lipatti Állami Filharmónia, a Nagyváradi Állami Filharmónia és a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia kórusainak a közreműködésével.
Vezényel: Ștefan Novak
Szólisták: Oana Trâmbițas - szoprán, Ștefan von Korch - tenor, Mihai Damian - bariton

Csütörtök, május 26., 20.00 óra: a Transilvania Sugárút lezárásra kerül

PÉNTEK, május 27., Október 25-e Tér, nagyszínpad
09.00-15.30: Hangpróbák
16.00: Folk koncertek szatmári előadókkal: Loredana Morar - Roxana Gheorghiu, Ștefan Vaida - Radu Lup, Cezar Petrovici
17.30: Status Sober, fiatal szatmári tehetségek 
18.15: XXL BAND
19.00: Ștefania Hotca 
19.30: Iuliana Beregoi
20.30: Randi 
22.00: INNA 
23.00: DJ Shiver
DJ Party Vlad Boldura, Cătălin Golban valamint Sorin Michnea lemezlovasokkal

SZOMBAT, május 28., Október 25-e Tér, nagyszínpad
09.00-16.30: Hangpróbák
17.00: Folk koncertek szatmári előadókkal: Geta Govor, Florin Micaș, Inedit együttes
18.00: Black River Blues Band
19.00: Stephanie Barbara 
19.30: Wellhello
21.00: 3 Sud Est 
22.30: Tűzshow 
22.45: Andra
DJ Party Tudor Dacian, Leviciusz valamint Eddy Ianceu lemezlovasokkal

VASÁRNAP, május 29., Október 25-e Tér, nagyszínpad
10.00-16.00: Hangpróbák 
16.00: Folkfusion (Nyíregyháza testvérvárosunk zenekara)
17.00: Hey Roop 
18.15: Semnal M 
19.45: Neoton Família Sztárjai 
22.00: Ștefan Bănică 


CATENA színpad 
(Corneliu Coposu-Batthyány sétány, rendezvénytér)

PÉNTEK, május 27. - gyermek- és ifjúsági programok
10.00: „Voinicelul” Napközi
11.00: 29-es számú Napközi
11.20: Kölcsey Ferenc Óvoda
11.40: Hám János Óvoda
11.50: 11-es számú Napközi
12.00: Termelői és kézműves vásár - megnyitó
12.15: 11-es számú Napközi
12.25: „Guliver” Napközi
12.35: 33-as számú Napközi
12.40: 6-os számú Napközi
13.00: „Aurel Popp” Művészeti Líceum
13.10: 14 Mai Napközi
13.50: „Avram Iancu” Általános Iskola
14.00: „Ion Creangă” Általános Iskola
14.20: „Mircea Eliade” Általános Iskola
14.25: „Rákóczi Ferenc” Általános Iskola
14.45: Református Gimnázium
14.55: „Grigore Moisil” Általános Iskola
15.20: „Avram Iancu” Általános Iskola
15.30: „Grigore Moisil” Általános Iskola
15.35: „Octavian Goga” Általános Iskola
15.45: „Johann Ettinger” Német Elméleti Líceum
16.00: Népművészeti Iskola
16.30: D’OR - divatbemutató (gyermek)
16.50: Open Wings Studio, street dance 
17.25: Gyermekek Palotája, balett és modern táncok 
18.15: Regal Dance
19.00: Crazy Dancers Crews
19.20: Royal Dance
20.30: Loga Dance

CATENA színpad (Corneliu Coposu-Batthyány sétány, rendezvénytér)

SZOMBAT, május 28.
10:00: Teqball - bemutató
10:15: Sportbemutatók: VSK dzsúdó, karate és vívás 
11:00: Népművészeti Iskola / Könnyűzene
12:45: Gyermekfoglalkozások, Szatmárnémeti Máltai Szeretetszolgálat
13:45: Activital Sports Center: Zumba Andreea és Alexandra oktatókkal

Népzenei és néptánc program
15.00: Szatmárnémeti Tanulók Klubja
15.30: Ghiță Blidar
15.45: Alexandra Mărcuț
16.00: Petrică Mureșan
16.45: Aurica Flonta 
17.00: Sergiu Matoșan
17.20: Maria Petca Poptean
17.45: Népművészeti Iskola Együttese
18.15: Avasújvárosi „Kispiros” Néptáncegyüttes
18.40: Ionel Sabo 
19.00: Nicolae Mureșan és Nicușor Jr. 
19.30: Argus Együttes
20.00: Oana Bozga 
20.30: Gemeinsam Néptáncegyüttes 
20.45: Röpike Néptánccsoport                 
21.00: Marius Ciprian Pop                             
22.00: Cornelia és Lupu Rednic 

CATENA színpad (Corneliu Coposu-Batthyány sétány, rendezvénytér)

VASÁRNAP, május 29.
10.00: Sakkverseny
12.00: MT Creative Art Studio
13.00: Gyermekek Palotája 
14.30: D’OR - divatbemutató (felnőtt)

Népzenei és néptánc program
15.00: Călin Casian és Melania Struț    
15.30: Fekete Rózsák
16.00: Egri Csodaszarvas Néptáncegyüttes 
16.30: Ionuț Rotar és a Vițe de iederă
17.00: Cetera Együttes
17.30: Bianca Cionca és a nagytarnai gyermekek
18.00: Ana Holdiș Pop és Vlad Jurchiș
18.30: Doina Codrului Népzenei Iskola Együttese
19.00: Leontina Dorca és Carmen Sas (Cununița Néptáncegyüttes)
19.30: Malvina Madar Iederan 
20.00: Doruri Sătmărene Néptáncegyüttes
20.30: Maria Tripon
21.00: Georgiana Marina
21.30: Porolissum Együttes, Zilah
22.00: Ionuț Fulea

A népzenei és néptánc programok házigazdái: Sergiu Vitalian Vaida és Nănașii de la Cluj, Bianca Cionca    

További programok: 

Termelői és kézműves vásár: Corneliu Coposu (Batthyány) sétány,
Nyitvatartás: péntek-szombat-vasárnap 10.00-20.00 között 

Május 27., péntek, „Aurel Popp” Emlékház, 20.00 óra
Atelier în Mai - szatmári képzőművészek tárlatának megnyitója
A kiállítás május 27. és június 10. között látogatható.

Május 28., szombat, Dr. Rudolf Fátyol park,13.00 óra
„Treasure Hunting” városi kincskereső verseny
A városi kincsvadászatra maximum 4 fős csapatok (legalább 1 felnőtt és 1 kiskorú) jelentkezését várjuk. A versenyzők a város turisztikai nevezetességeit érintő útvonal mentén haladnak. Az egyes ellenőrző pontoknál pedig izgalmas helyismereti kérdésekre kell helyes választ adniuk, hogy eljussanak a következő ellenőrzőponthoz. Jelentkezni az alábbi linkre kattintva lehet: https://bit.ly/treasure_hunting1

Május 29., vasárnap, a Székesegyház előtt,11.00 óra
City Tour: városi helytörténeti séta Szatmárnémeti központjában. A résztvevők a történelmi belvárost bejárva, hiteles információkkal gazdagodhatnak a város múltjáról és építészeti örökségéről, román és magyar nyelven egyaránt Muhi Sándor helytörténész tolmácsolásában.

City Tour: tárlatvezetés a város központjában, 
Május 29., vasárnap, 15.00 óra, a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal bejárata előtt
Strong Man - 15. Big Security Kupa
Sportolók Romániából, Magyarországról, Hollandiából, Bulgáriából, Szerbiából: Johan Langhorst (186 cm, 125 kg), Petya Hrisztov, 5x bolgár bajnok (180 cm, 140 kg), Kurucz Kornél, 2022-es magyar bajnok (177 cm, 125 kg), Kónya Gergő (200 cm, 155 kg), Kecskes Roni (188 cm, 155 kg), Sari Marci (180 cm, 145 kg). 
Szervező és bíró: Cortean Alexandru.

Próbák: 
8.5 tonnás kamion húzás (20 méter távolságon)
Autóemelés
100 kg-os súlyemelés fél kézzel 
2 db. 140 kg koffer szállítása (20 méter távolságon, időméréssel)
350 kg-os súly  húzása (20 méter távolságon)


Szervezők: Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal, G.M. Zamfirescu Kulturális Központ. Támogatók: Skol, Catena, Aushopping, Barta Ati, Nova Oas. 
A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják!
 

 

 
 
×
HÍREK
A „G. M. Zamfirescu” Kulturális Központ és a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal a partnereivel közösen élettel töltik meg a várost!
Szatmárnémeti középiskolák diákjaival találkozott az Országos Ifjúsági Nap alkalmából Kereskényi Gábor polgármester.🏫 Az eseményen az aktuális témákon kívül azok a lehetőségek is szóba kerültek, amelyeket a jövőben biztosíthat a diákoknak az önkormányzat.📝
Szatmárnémeti középiskolák diákjaival találkozott az Országos Ifjúsági Nap alkalmából Kereskényi Gábor polgármester.🏫 Az eseményen az aktuális témákon kívül azok a lehetőségek is szóba kerültek, amelyeket a jövőben biztosíthat a diákoknak az önkormányzat.📝
☝️Ha elmúltál 18 éves és szívesen fogadnád a Tűzoltótorony látogatóit, társalgási szinten beszélsz a román mellett angolul és/vagy németül, jelentkezz! 👉 Munkaprogram: kedd-vasárnap 16.00-21.00 között. 📍Jelentkezésed legkésőbb május 1-ig várjuk az alábbi jelentkezési ív kitöltésével:
Cookie